0 312 397 81 62

kemipaz@kemipaz.com.tr

Zinga Ürünleri

ZİNGA ÜRÜNLER

RESİM

ÜRÜN ADI

TANIMI

 

ZINGA

Zinga film galvanizleme sistemi tek bileşenli bir kaplama olup kuru filmde %96 çinko içerir ve siyah metallere katodik koruma sağlar. Sıcak daldırma galvanize ve püskürtme çinko termal kaplamaya alternatif tek katlı bir sistem olarak da kullanılabileceği gibi aktif ve pasif koruma sağlayacak çok katlı bir sistemde astar olarak yada daldırma galvaniz, termal kaplama (metalizasyon) yada Zinga kaplamalı yüzeylerde yüzeye tekrar çinko yüklemek amaçlı kullanılabilir. Sprey olarak bulunmaktadır. Daldırma galvaniz tamirinde ASTM A 780’da tariflenen kuru filmde gerekli çinko oranını karşılamaktadır.

 

AQUAZINGA

Aquazinga, iki bileşenli %100 su bazlı anti-korozif bir sistem olup inorganik çinko silikattır. Kuru fimdeki yüksek çinko oranı (%92) nedeniyle siyah metallerde katodik koruma sağlamaktadır. Sıcak daldırma galvanize ve püskürtme çinko termal kaplamaya alternatif tek katlı bir sistem olarak da kullanılabilir. Aquazinga aşınmaya karşı mükemmel direnç sağlamakla beraber çok korozif, ağır ve 600°C gibi yüksek sıcaklıktaki ortamlara dayanabilmek için tasarlanmıştır.

Zingalufer, nem kürlenmeli tek bileşenli bir poliüretandır. İçinde bulunan mika demir oksit pigmetler özel laminar yapı oluşturarak çok sıkı bir film tabakası yaratarak koruma ve korozyon dayanımı için optimal bir bariyer oluşturmaktadır. Zingalufer Zinga üzerinde sızdırmaz kaplama (sealer)  olarak yada 3 katlı Zinga sisteminde arakat olarak kullanılmaktadır.

 

ZINGALUFER

 

ZINGACERAM HS

Zingaceram HS, yüksek katılı, iki birleşenli, Zinga üzerine sızdırmaz kaplama (sealer) olarak uygulanan arakattır. Yüksek katı madde oranı nedeniyle Zinga ile oldukça iyi uyum gösterir. Zingaceram HS çok iyi aşınma direncine ve mükemmel korozyon dayanımına sahiptir.

 

Alu ZM

Alu ZM, tek bileşenli hızlı kuruyan alüminyum pulcuklu kaplamadır. Eski korozyona uğramış sıcak daldırma galvaniz kaplama ya da metalizasyon üzerine uygulanabileceği gibi Zinga üzerine alüminyum son kat olarak ta uygulanabilir.

 

Zingacolor

Zingacolor, iki bileşenli Ral kartelasındaki birçok rengi sağlayabilen akrilik poliüretan boyadır. Zingacolor Zinga sisteminde son kat olarak ta uygulanabileceği gibi birçok malzemenin (çelik aliminyum, paslanmaz çelik, galvaniz, ahşap, plastik, mineral yüzeyler, MDF, PVS, ABS, polyester) üzerine de direk uygulanabilir.

 

Zingafinish

Zingafinish, iki bileşenli Ral kartelasındaki birçok rengi sağlayabilen yüksek sertlik ve elastikiyette poliüretan boyadır. Sararma yapmayan, hava koşullarına, kimyasallara ve suya dayanımlıdır

 

Zingagloss

Zingagloss, tek birleşenli nem kürlenmeli poliüretan boyadır. Ral kartelasında bulunan birçok renkte yüksek parlaklık ile beraber yapışma sağlamaktadır. Parlaklık, renk dayanımı ile beraber aşınma ve darbe dayanımı sağlamaktadır. Kir tutmayan ve kimyasal dayanım özellikleri bulunmaktadır.

 

Zingatarfree

Zingatarfree, tek bileşenli nem kürlenmeli poliüretandır. İçindeki MIO pigmentleri nedeniyle mükemmel su ve korozyon dayanımı ile beraber çok üstün kimyasal dayanımı sağlamaktadır. Katranlı boyaların yerine kullanılabilecek çevresel mevzuatı sağlayan bir kaplama olup Zinga ile beraber ikili sistem olarak su ve toprak altı yapılarda kullanılması önerilmektedir.

 

Zingaceram PU

Zingaceram PU, iki birleşenli poliüretan boyadır. Ral kartelasında bulunan birçok rengi sağlamakla beraber ile beraber yüzeye çok iyi yapışmaktadır. İçinde bulunan inorganik ve metalik olmayan seramik parçaları nedeniyle sağladığı kimyasal ve aşınma dayanımıyla çevresel etkilere karşı üstün bir bariyer oluşturmaktadır

 

Zingaceram  EP

Zingaceram EP, iki birleşenli epoksi boyadır. Ral kartelasında bulunan birçok rengi sağlamakla beraber ile beraber yüzeye çok iyi yapışmaktadır. İçinde bulunan inorganik ve metalik olmayan seramik parçaları nedeniyle sağladığı kimyasal ve aşınma dayanımıyla çevresel etkilere karşı üstün bir bariyer oluşturmaktadır. İç ortamda kalacak malzemeler için son kat olarak önerilmektedir.

 

Zingaspray

İçinde Zinga bulunan sprey olup yeni veya eski daldırma galvaniz yada çinkolu yüzeylerde yapılacak touch-up veya tamir işleri için uygundur. Kuru filmde %96 çinko sağlamaktadır.

 

Zingaluspray

Daldırma galvanize uyum sağlaması için içinde alüminyum pulcuklar ihtiva eden Zinga bulunan sprey olup yeni veya eski daldırma galvaniz yada çinkolu yüzeylerde yapılacak touch-up veya tamir işleri için uygundur. Kuru filmde %92 çinko sağlamaktadır.

ZİNGA VE KEMİPAZ

Senegal Bayındırlık Bakanlığı’nın yaptırmak olduğu köprülerin onaylı uygulamacısı olarak Zinga ile tanışan Kemipaz, 2017 yılında Zinga’nın İç Anadolu Bölge Bayisi olmuştur.

Teknik servis departmanında bulunan SSPC sertifikalı uzman kadro ile Zinga sisteminin tasarlanması ve uygulanması sırasında ilgili projeye hizmet vermektedirler.

İLETİŞİM

0 312 397 81 62

0 312 397 81 63

kemipaz@kemipaz.com.tr

İstanbul Yolu 5. Km. Macun Mahallesi Serpmeleri

147/8 Macunköy - Yenimahalle / ANKARA