0 312 397 81 62

kemipaz@kemipaz.com.tr

Zinga Nasıl Çalışır?

Zinga Nasıl Çalışır?

Her yıl korozyon ekonomiye milyarlarca lira maliyete yol açmaktadır. Korozyon sadece varlıkların yok olmasına yol açmamakta daha da önemlisi yapının statik güvenliğini de tehlikeye atarak çok ciddi güvenlik sorunları oluşturmaktadır. ZINGA diğer korozyon önleyici sistemlerden, sadece katodik koruma sağlamayan aynı zamanda pasif fiziksel bariyer oluşturan kolaylıkla uygulanabilir galvaniz kaplama sitemiyle, pasif ve aktif korumayı birleştirerek ayrılmaktadır.

 

İki farklı metalin bir elektrolit (örneğin su) varlığında birbiriyle temas etmesi durumunda, daha az soylu metalin (örneğin Zn) daha soylu metal (örneğin çelik) lehine korozyona uğradığı bir galvanik hücre oluştururlar. Bu elektrokimyasal reaksiyon, katodik koruma olan karmaşık alanın temelidir.

 

Galvanik, katodik koruma veya aktif koruma, çelik korozyonunu önleyen elektron akışı ile birlikte ana metal-çelik (katot) lehine kurban eden çinkodan (anot) kaynaklanır. Bu şekilde, çinko tabakası hafif hasar görse bile, metalin korunması garanti edilir.

 

Diğer iyi bilinen katodik koruma yöntemleri arasında, her ikisi de çinko tabakası sürekli bir feda eden sıcak daldırma galvanizleme (HDG) ve çinko termal  sprey yöntemi bulunmaktadır.

ZİNGA VE KEMİPAZ

Senegal Bayındırlık Bakanlığı’nın yaptırmak olduğu köprülerin onaylı uygulamacısı olarak Zinga ile tanışan Kemipaz, 2017 yılında Zinga’nın İç Anadolu Bölge Bayisi olmuştur.

Teknik servis departmanında bulunan SSPC sertifikalı uzman kadro ile Zinga sisteminin tasarlanması ve uygulanması sırasında ilgili projeye hizmet vermektedirler.

İLETİŞİM

0 312 397 81 62

0 312 397 81 63

kemipaz@kemipaz.com.tr

İstanbul Yolu 5. Km. Macun Mahallesi Serpmeleri

147/8 Macunköy - Yenimahalle / ANKARA